Depilace cukrovou pastou

Depilace cukrovou pastou získává v posledních letech velké obliby. Oproti depilaci voskem je k naší pokožce šetrnější a méně bolestivá. Při depilaci se chloupky z vlasového váčku odstraňují po směru jejich růstu, tudíž se netraumatizuje vlasový váček a lze se vyhnout jeho zánětu. Tato metoda odstraní i podélně zarostlé chloupky. Navíc nedochází k velkému poranění pokožky a chloupky pak nemají tendenci zarůstat, je minimalizováno vzniku zarudlých zanícených pupínků.  Vysoký obsah cukru působí antibakteriálně.   V mém salonu se specializuji na kompletní depilaci celého těla – podpaží, ruce, nohy, záda, třísla a intimní partie – brazilská depilace.

Výhody cukrové depilace:

  • Vhodná je pro citlivou pokožku. Šetrnější i v případě ekzémů.
  • Cukrová depilace se považuje za méně bolestivou oproti vosku.
  • Doporučuje se používat na citlivých místech. Oblibu nalezla u brazilské depilace, jedná se o depilaci genitálií.
  • V neposlední řadě je snadné omytí zbytků pasty. Oproti vosku je rozpustná ve vodě.

Doporučuje se depilovat chloupky o délce minimálně 0,3 mm až 0,8mm, ideální délka je 0,5 mm (odpovídá délce cca 14 dní předem neholit). Pokud jsou chloupky delší než 1 cm, depilace je více bolestivá. V tomto případě se chloupky musí předem zastřihnout.

Po depilaci rostou nové chloupky jemnější a řidší, při pravidelném používání se růst nových chloupků zmenšuje. Při běžné aplikaci se odstraní chloupky spolehlivě a šetrně, také se odstraní odumřelé kožní buňky na povrchu pokožky, čímž zanechá pokožku hladkou, jemnou a čistější. Zdravé kožní buňky nejsou depilací porušeny.

Cukrová pasta, kterou k depilaci používám je čistě přírodní produkt, bez chemických přídavků a barviv, tudíž naprosto hypoalergenní. Je složena z monosacharidů (d-glukosy, d-fruktosy), citronové šťávy a vody, bez chemických konzervantů.