Pedikúra

Mokrá pedikúra

Mokrá pedikúra zahrnuje koupel se změkčujícími a dezinfekčními přísadami. Koupel trvá deset až dvacet minut a během této doby dojde ke změkčení otlaků, mozolů a uvolnění nečistot z nehtových lůžek. Poté následuje osušení nohou a odstranění přebytečné kůže na prstech, chodidlech a odstraní otlaků. Dále následuje úprava nehtů – zastřižení, upravení tvaru a tloušťky, opilování a případně zdobení lakem nebo gel lakem. Při mokré pedikúře se používá skalpel, s pomocí kterého se opatrně odstraní změkčené kožní přebytky. Na závěr se nohy vyhladí pemzou nebo pilníkem. Ošetření je ukončeno nanesením speciálního krému a provedením masáže.

Suchá pedikúra

Suchá přístrojová pedikúra se provádí vysokorychlostní bruskou. Zahrnuje desinfekci chodidel, úprava nehtů – zastřižení, upravení tvaru i tloušťky, opilování a odstranění ztvrdlé kůže v okolí nehtů. Následuje odstraňování ztvrdlé kůže, otlaků a mozolů na chodidlech. Nakonec následuje zdobení lakem nebo gel lakem. Ošetření je ukončeno nanesením speciálního krému a provedením masáže.

Kombinovaná pedikúra

Kombinovaná pedikúra zahrnuje koupel se změkčujícími a dezinfekčními přísadami. Koupel trvá deset až dvacet minut a během této doby dojde ke změkčení otlaků, mozolů a uvolnění nečistot z nehtových lůžek. Poté následuje osušení nohou a odstranění přebytečné kůže na prstech, chodidlech a odstranění otlaků za pomoci skalpelu. Následuje odstranění kůže a úprava nehtů za pomoci vysokorychlostní brusky. Nehet je popřípadě ozdoben lakem nebo gel lakem. Ošetření je ukončeno nanesením speciálního krému a provedením masáže.